(050) 738 00 06
(050) 586 46 90
(050) 673-88-40
westvascular@gmail.com

Задати лікарю питання про Варикоз і про інші хвороби вен і судин Записатися на прийом до судинного хірурга
E-mail

westvascular@gmail.com

Лікування варикозу при варикозній хворобі

Головним методом лікування варикозу у фазі компенсації є консервативна терапія. Усі профілактичні та лікувальні заходи у цій фазі треба спрямувати на запобігання переходу захворювання у фазу декомпенсації. Слід усунути всі чинники, які заважають відтіканню крові з кінцівок. Хворому забороняють тривало стояти, рекомендують уникати фізичного навантаження, закрепів, ожиріння, бронхітів, одяг і взуття не повинні стискати кінцівку. Рекомендується користуватися ліжком з дещо підвищеним ножним кінцем, що сприяє покращанню відтікання крові від хворої кінцівки під час сну. Обов’язково треба користуватися еластичними панчохами або щодня еластично бинтувати ступні та гомілки перед вставанням із ліжка. Дотримання цих вимог допоможе хворому надовго зберегти працездатність і запобігти розвитку ускладнень варикозної хвороби. Цих же заходів слід вживати за наявності протипоказань до хірургічного лікування чи відмови хворого від операції.

Оперативне лікування при варикозній хворобі проводять у фазі декомпенсації, особливо якщо є ускладнення. Хірургічне втручання - єдиний радикальний метод лікування, який сприяє видужанню хворого. Протипоказаннями до хірургічного лікування є тяжкі супровідні захворювання серцево-судинної системи, легень, печінки, нирок. Хірургічне лікування протипоказане також під час вагітності, його не проводять у виснажених осіб похилого віку, при гнійно-септичних захворюваннях.

Сучасна операція венектомія складається з кількох етапів. При первинному варикозному розширенні вен спочатку перев’язують головний стовбур великої підшкірної вени у місці сполучення її зі стегновою веною (кросектомія) і її додаткових гілок. Далі виконується операція Бебкокка, яка полягає в венекстракції, тобто висмикуванні великої підшкірної вени з допомогою спеціального гнучкого зонда Бебкокка, що має на кінці оливу. Перев’язавши усі притоки великої підшкірної вени, її стовбур фіксують лігатурою до оливи й обережними поступовими тракціями виділяють усю магістраль. Завдяки обережним поступовим тракціям, усі бічні гілки вени на гомілці та стегні перерозтягуються й обриваються, при цьому інтима, скручуючись, закриває просвіт обірваних гілок. Це запобігає утворенню гематом. З цією ж метою проводять по підшкірному тунелю гемостатичний тампон, прикріплений до оливи зонда Бебкокка, а також туго бинтують кінцівки зразу після венектомії. Однак здебільшого варикозне розширення вен гомілки має розсипний або деревоподібний тип будови, видалення яких потребує додаткових розрізів на шкірі. Операція закінчується накладанням еластичного бинта на оперовану кінцівку. Починаючи з другого дня, пацієнту дозволяють ходити. Еластичний бинт рекомендують носити в післяопераційному періоді упродовж 8-12 тижнів.

EVLC (внутрішньосудинна лазерна коагуляція)
Це інноваційний сучасний метод лікування варикозної хвороби підшкірних вен нижніх кінцівок.. Під час операції хірург взагалі не використовує скальпель. Під контролем ультразвукового дуплексного сканера, через прокол шкіри в просвіт вени вводиться тонкий світловод. В результаті дії випромінювання лазерної довгої хвилі вена нагрівається і «заварюється».

ПЕРЕВАГИ:
•    малотравматично
•    безпечно
•    операцію проводять під місцевою анестезією.
•    можливість лікування лазером навіть великих підшкірних вен.
•    відмінний естетичний ефект,
•    слід від проколу швидко затягується і на шкірі не залишається ніяких шрамів або рубців
•    дозволяє уникнути пошкодження сусідніх тканин,
•    процедура займає 40 – 60 хвилин і не вимагає подальшого медичного контролю,
•    реабілітація настає через кілька годин